Книги у нашому житті

План:

  • Проблематика читання книг у молоді.
  • Статистика читаючих людей в Україні.
  • Чому книги важливі?
  • Як виділити час на читання?
  • З чого розпочати? Як обрати твір по душі?
  • Поради книг від автора.

У двадцять першому столітті здебільшого до хобі молодих людей не входить читання книг. Причиною цьому може слугувати як й нестача часу, так і просте небажання до саморозвитку. На жаль, останнє — найпоширеніша проблема серед дітей. Вони не хочуть йти через труднощі, адже книги потребують уваги та зосередженості. Для сучасної молоді більш цікаво подивитися фільм або серіал, бо на протязі перегляду ти можеш просто сидіти й не напружуватися, насолоджуючись красивою картинкою. Але чи несе це користі? Наприклад, під час перегляду фільму або серіалу ти запам'ятовуєш нові вислови для поповнення свого словникового запасу у п'ять разів менш вирогідніше, ніж за читанням. Тож зараз підлітки проводять свій час переважно з серіалами. Та якщо раніше найпопулярнішим заняттям було читання, то тепер із винаходами електроніки діти сидять прив'язані до своїх телефонів та соц. мережах у них.
За статистикою в Україні читають книги менше половини мешканців країни: 49%. Серед жінок кількість більша, чим серед чоловіків (53% проти 43%). Найбільш читаючею віковою групою є молодь до 30 років (58%) та люди у віці 50-54 роки (54%). В обласних центрах читаючих книги більше, ніж не читаючих (53% проти 47%), в інших містах їх порівну, у селах читаючих більше (56% проти 44%).

Читаючі
Відсотки
Жінки (взагалі)
57%
Чоловіки (взагалі)
43%
Молодь до 30 років
58%
Люди у віці 50-54 роки
54%
Люди в обласних центрах
53%
Інші міста, села
56%


З самого дитинства батьки говорять дітям, що книги — це шлях до знань. Я цілком підтримую цю думку. Саме з їх допомогою людина може прийти до самопізнання, може розвинутись як особистість, може стати освіченішою, поповнити свій лексикон, пізнати всі аспекти життя, тим самим бути підготовленою до труднощів, та врешті-решт потрапити у зовсім інший світ, не виходячи з дому. Адже кожна книга — це як окремий всесвіт. На мою думку, діти мають сприймати читання не як щось обов'язкове, а як подорож до іншої реальності.

Величезніша проблема, яка постає перед читачем, це нестача часу. Найобразливіша річ, яка може бути, це нестерпне бажання прочитати нову книгу, а ти завалений роботою, уроками, заняттями або хатніми обов'язками. Тож, як можна виділити час на читання?
  • Завжди беріть з собою книгу, куди б ви не пішли. Так буде більш вирогідно, що в очікуванні десь у черзі або у маршрутці ви не будете сидіти в телефоні, а саме проводити час за читанням.
  • Виділите час перед сном, це буде прекрасним способом зняти напругу після тяжкого дня.
  • Читайте одну книгу за раз, вам не потрібно мати паралельно дві або більше; сконцентрованість на одній дасть вам можливість отримати більше користі від книги.
  • Записуйте книги, котрі ви прочитали. Час від часу, дивлячись на список, ви будете мотивувати себе на подальше читання та, звичайно, це буде ще однією причиною пишатися собою!
Якщо вас зацікавила моя стаття, то, я гадаю, у вас з'явилось питання, як обрати правильну книгу, з чого розпочати, адже вибір величезний! На мою думку, ви маєте спробувати себе у всіх жанрах для початку, від англійської класики до підліткової літератури. Так, обравши одну книгу з кожного найвідомішого жанру та прочитавши їх, ви зможете скласти свій особистий смак у літературі. Але як, все ж таки обрати правильну книгу серед тисячі інших у магазині.
  • прочитайте анотацію.
  • спробуйте прочитати початок книги, щоб зрозуміти, чи подобається вам стиль написання.
  • прочитайте відгуки про твір в Інтернеті.
  • запитайте поради у батьків, вчителів, друзів.
    Статистика популярності жанрів:    Любовні романи – 17%
    Історичні книги – 14%
    Детективи – 10%
    Класика – 15%
    Фантастика – 13%
    Прикладна інформація про красу, здоров’я та психологію – 9%
    Наукова література – 9%
    Професійна література – 13%

Але якщо спитати саме в мене, як я обираю книгу, то я можу точно відповісти, що по назві. Я знаю, що це зовсім непрактично та нелогічно, але я ніколи ще не помилилась, купивши витвір з назвою, яка припала мені до душі!

У кінці кінців я можу лише побажати вам прагнення до читання, до культурного саморозвитку, до бажання не стояти на місці, а діяти, мати силу волі та читати кожен день!

Список книг, пораджених мною до прочитання:
1. “Великий Гетсбі” Ф.С.Фіцджеральда.
2. “Серця Атлантиди” С.Кінга.
3. “Вбити пересмішника” Х.Лі.
4. “Квіти для Елджернона” Д.Кіз.
5. “Віднесені вітром” М.Мітчелл.
6. “Співаючі в терені” К.Маккалоу.
7. “Аеропорт” А.Хейлі.
8. “Тріумфальна арка” Е.М.Ремарк.
9. “Євгеній Онєгін” О.Пушкін.
10. “1984” Дж.Оруелл.
11. “Чайка на ім'я Джонатан Лівінгстон” Р.Бах.

Комментарии